Oświadczenie o dostępności

Strona główna Oświadczenie o dostępności

Zgodność ze standardami
Witryna jest zgodna ze standardami W3C:
HTML 5
WCAG 2.0

Grafiki
Wszystkie obrazki i grafiki prezentacyjne zawierają opisy alternatywne. Obrazki czysto dekoracyjne zawierają pusty atrybut alt. Złożone grafiki są opisywane w treści strony, tak aby ich znaczenie było jasne również dla osób, które nie mogą zobaczyć obrazów.

Odnośniki
Teksty odnośników są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości były zrozumiałe nawet poza kontekstem zdania, w którym występują. Wiele łączy zawiera atrybut title opisujący dany odnośnik bardziej szczegółowo, chyba że tekst łącza sam w sobie już dokładnie opisuje dokument docelowy (tak jak np. tytuł artykułu).

Czcionki
Na stronach serwisu używane są tylko względne rozmiary czcionek kompatybilnych z ustawieniami opcji „rozmiar tekstu” w przeglądarkach graficznych.

Wygląd
Układ graficzny serwisu jest w całości opisany przez arkusze stylów kaskadowych (CSS). Jeżeli Twoja przeglądarka lub urządzenie, którym odczytujesz strony internetowe nie wspiera CSS w ogóle, cała zawartość każdej strony jest nadal łatwa do odczytania.

Kompatybilność
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych (np. NVDA). Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki.

Przystosowanie do urządzeń mobilnych
Stronę serwisu z łatwością można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy telefony komórkowe.

Pomimo naszych starań, aby wszystkie strony i treści na arsmedica.olsztyn.pl były w pełni dostępne, niektóre treści mogły nie być jeszcze w pełni dostosowane do najsurowszych standardów dostępności. Może to wynikać z braku znalezienia lub zidentyfikowania najbardziej odpowiedniego rozwiązania technologicznego.

Jeśli masz problemy z jakąkolwiek treścią na strpnie lub potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek części naszej witryny, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy.

Pozostaw swój
adres email
Skip to content